Wwodlcsr9wpxoqg74hhq miks102 thumb

Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER (Beta)

Hem teorik, hem de uygulamalı olarak compressor, limiter, gate, expander, de-esser kullanmayı öğrenin!

Miks serisinin ikinci dersi olan Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER'de; Compressor, Limiter, Gate, Expander, De-esser gibi efektlerin kullanım alanlarını, ayarlarını tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.

Eğitim hem Pro Tools, hem Cubase, hem de Logic yazılımlarında gösterilmektedir. Diğer programları kullananlar da anlatılanları kendi platformalarında kolaylıkla uygulayabilir.

Örnek projeyi indirip üzerinde çalışın, bitirince sisteme yükleyin ve eğitmeninizden geri bildirim alın. Diğer katılımcıların projelerini inceleyin ve sanal sınıf ortamında etkileşime geçin.

Beta Versiyon Ne Demek?
Dersi yayına almak için tüm ders videolarının teknik hazırlıklarını tamamlayı beklemiyorum. Bitmiş olanları yükleyip dersi kullanıma açtım. Her hafta eklenecek diğer video dersler akabinde yaklaşık 4-6 hafta içerisinde ders tamamlanmış olacak. O zaman beta versiyon ibaresi kalkacak.

04.09.2016 itibarıyle bu eğitim programında toplam 145 dakikalık, 25 adet video ders bulunmaktadır.

Gereksinimler:

1. Miks yapabileceğiniz ve dahili dinamik işlemcileri olan herhangi bir yazılım
2. Kullandığınız yazılım üzerinde temel bilgi ve becerilere sahip olmak

Kimler Katılabilir?

1. Miksaj öğrenmek isteyen herkes katılabilir.
2. Temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen kullanıcılar için uygundur.
3. Miks 101: DENGELER ve PANLAMA dersini tamamlamış olmanız tavsiye edilir.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, eğitmen ve prodüktörüm. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen gitar, bas, armoni, kulak eğitimi, müzik prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, miks ve mastering dersleri veriyorum. Derslerim hem internet üzerinden birebir özel ders şeklinde; hem de çeşitli yüksekokul/üniversitelerin bünyesinde devam ediyor. Skype, Adobe Connect, Google Hangouts ve benzeri yazılımları kullanarak Türkiye'nin çok çeşitli yerlerindeki kişilere birebir uzaktan eğitim veriyorum.

Yayınlanmış olan beş adet gitar metodumun yanı sıra müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Eğitimciliğin yanı sıra uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Kendi adıma, iki adet solo albüm ve bir single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yapıyorum. Daha detaylı bilgi içib web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Ders Programı


  De-esser / Limiter / Multiband Compressor
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:
  Etkileşim ve Geri Bildirim
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programınıza hemen başlayabilir ve aboneliğiniz devam ettiği sürece devam edebilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Bir yıllık periyotlarla aboneliğinizi yenileyebilir ve istediğiniz kadar devam ettirebilirsiniz. Aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

''Bence siz bu işlere heves edip gönül vermiş ancak bilgi ve kaynak eksikliği yüzünden umutları kırılmış insanlara ve özellikle Türkiye'de yaşayan İngilizce bilmeyen insanlara yeni bir sayfa açıyorsunuz. Miks 103'ü merakla bekliyorum.'' Seyit Öztürk

"Bora Uslusoy ile yaptığımız kayıt teknolojileri ve Pro Tools dersleri, bu konuda olan güvenimi ve tecrübemi yüksek oranda arttırdı. Sadece kayıt ve program kullanımı değil muzikle ilgili her konuda yardımı, hoş sohbeti, mütevaziliği ve dürüstlüğü için minnet duyuyorum." - Tolga Aksoy, Gitarist (Komik Günler), Stüdyo Sahibi

"Bora Uslusoy gerçekten yılların tecrübesini online derslerine başarıyla aktarabilen bir meslektaşım. Ben de müzik teknolojileri alanındaki bilgilerimi onun sayesinde daha da geliştirme şanşı buldum." - Dr. Tolga Tem, Tennessee State University, ABD

"Bora Hoca'dan aldığım dersler sayesinde ilk olarak Pro Tools ve daha sonra Cubase programlarında müzik prodüksiyon aşamalarını öğrendim. Daha sonra yine onunla yaptığımız çalışmalarla; armoni bilgimi, gitar tekniğimi ve hatta vokal tekniğimi geliştirerek müzikal anlamda kendimi ifade edebileceğim geniş bir alana sahip oldum. Pek çok alanda yapmış olduğu çalışmaları ve farklı müzik tarzları, ses prodüksiyonu hakkındaki derin bilgisiyle bana ışık tutmakta." - Bugay Akyüz, Basist, Gitarist, Vokalist (Kendi ev stüdyosunda kayıt yapıyor)

''Bora Uslusoy ile yapmış olduğum çalışmalar; gitar teknikleri, genel müzik bilgisi, kayıt teknikleri konularında sağlam ve hızlı adımlar atmamı sağladı.'' - Soner Baloğlu, Gitarist, (ev stüdyosunda kendi kayıtlarını gerçekleştiriyor)

Hemen Başlayın!