Zut6aupdshedlj1z4olk

Mixing with CUBASE

Cubase ile Miks Eğitimi - Steinberg Onaylı Sertifika Programı

   Tanıtım Videosunu İzleyin   Derse Kayıt Olun

Miks becerilerinizi geliştirin, çalışmalarınızı belgelendirin!

'İyi müzik' için, iyi bir miks olmazsa olmaz! Tüm enstrumanların temiz bir şekilde duyulduğu, dengeli bir frekans dağılımına sahip, ses seviyesi düşük olmayan bir miks... Profesyonel bir sound... Hepimiz bunun peşinde koşuyoruz.

Miksaj, ses ve müzik teknolojileriyle uğraşan herkesin ilgisini çeken bir konu. Her geçen gün ekipler daralıyor, projeler daha çok bireysel çalışmalarla tamamlanıyor. Bilen-bilmeyen herkesin fikir beyan ettiği bu alanda doğru ve rafine bilgileri sizler için bir araya getirdim.

Toplam 413 dakikalık video ders, 58 video!

4 saat birebir online özel ders!

Bu derse kayıt olduğunuz zaman Miks 101: DENGELER ve PANLAMA, Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER ve Miks 103: EQ eğitim programlarına erişiminiz açılacaktır. Dersleri profesyonel olarak kaydedilmiş bir proje üzerinde uygulamalı olarak anlatıyorum. Proje dosyalarını indirdikten sonra kendi miksinizi yapıp benden geri bildirim alabileceksiniz.

Yanlızca video derslerle yetinmeyeceksiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğimiz birebir dersler sadece size özel olacak. Birlikte kararlaştıracağımız gün ve saatlerde bilgisayar karşısında bir araya gelerek çalışacağız. Kullanacağımız uygulama sayesinde görüntü, ses ve ekran paylaşımı yapabiliyoruz.

Neler Öğreneceksiniz?

1. Miks hakkında temel bilgiler
2. Seviye miksi ve panlama
3. Dinamik İşlemcilerin kullanımı: Gate, compressor, limiter/maximizer, multiband compressor
4. EQ (ekolayzer) türleri ve çalışma prensipleri
5. Farklı enstrumanlar için uygulamalı EQ kullanımı
6. Zaman bazlı Send Efektlerin Kullanımı: Reverb, Delay, Chorus, Flanger, Phaser...
7. Otomasyon
8. Çıktı alma
9. Klavye kısa yolları

Gereksinimler

Versiyon numarası farketmeksizin Cubase AI, Cubase LE, Cubase SX, Cubase Elements, Cubase Artist ve Cubase Pro yazılımlarından herhangi biri elinizin altında olursa siz de uygulama yapabilirsiniz. Gelişmiş özellikleri kullanabilmeniz açısından Cubase Pro tavsiye edilir.

Kimler Katılabilir?

1. Cubase yazılımını kullanarak miksaj öğrenmek isteyen herkes katılabilir.
2. Temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen orta ve ileri seviye kullanıcılar için de uygundur.


Taksitle ödeme imkanı var. Lütfen bu sayfanın en alt kısmına bakınız.


 

Sormak istedikleriniz olursa e-postayla bana ulaşabilirsiniz. Çok kısa sürede geri dönüş yaparım: posta@borauslusoy.com

Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, eğitmen ve prodüktörüm. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve dijital yapım şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım/dağıtım çalışmalarıma devam ediyorum. bUMA RecordZ ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Kendi adıma, iki adet solo albüm ve bir single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yapıyorum. Daha detaylı bilgi için ise kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Bu Eğitim Programına Dahil Olan Dersler:Miks 101: DENGELER ve PANLAMA
Ses miksajında ilk adım, hatta en önemli aşama... Yayınlanmış, profesyonel bir şarkı üzerinde öğrenin!
Bora Uslusoy
₺195
Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER
Hem teorik, hem de uygulamalı olarak compressor, limiter, gate, expander, de-esser kullanmayı öğrenin!
Bora Uslusoy
₺245
Miks 103: EQ
Bu derste, miks yaparken kullanılan en önemli araçlardan biri olan ekolayzırı kullanmayı öğreneceksiniz.
Bora Uslusoy
₺245
Miks 104: ZAMAN BAZLI EFEKTLER
Reverb, delay, chorus, flanger, phaser ve benzeri efektlerin kullanımı
Bora Uslusoy

Asıl Fiyatı: ₺685


Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Birebir online dersleri ise birlikte kararlaştıracağımız gün/saatte gerçekleştireceğiz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Bir yıllık periyotlarla aboneliğinizi yenileyebilir ve istediğiniz kadar devam ettirebilirsiniz. Aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Taksitle ödeyebilir miyim?
Evet, ders ücretini 2-4 aylık taksitler şeklinde yapabilirsiniz. Taksitli ödeme seçeneğini tercih ettiğiniz takdirde, sertifikanız son taksidiniz ödendikten sonra tarafınıza teslim edilecektir.

""Türkçe içerik üretme konusundaki azminizi ve çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yabancı kaynakları da takip ediyorum, hiçbiri sizin video derslerinizin kalitesinde değil açıkçası, bunu da belirtmek isterim."

- Tezcan Koray, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Müzisyen

"Size bir kez daha çok teşekkür etmek istedim. Sağolun hocam iyi ki bana zaman ayırdınız. Sayenizde içimde kalanları gerçekleştiriyorum… Artık şarkılarımı AudioJungle’a yükleyebiliyorum, Envato’nun inadını kırdım. Çok mutluyum!"

- Mustafa P, Aranjör-Ses Mühendisi

"Miks konusunda eksikliklerim olduğunu hissediyorum. Bir Türk hocadan ders almak büyük nimet bence. Ne kadar iyi İngilizcem olsa da YouTube'daki miks dersleri tam verimli olmuyor.

Miks 101: Dengeler ve Panlama dersini bir solukta bitirdim. Ardından Miks 102: Dinamik İşlemciler dersini tamamladım. Atladığım ne kadar çok nokta olduğunu ve üniversitede verilen teorik miks bilgisi ile ses fiziğinin uygulamada çok ama çok az işime yaradığını fark ettim. İşin sanatsal boyutu matematiksel kısmına göre bambaşka.

Birkaç gün içerisinde Mix 103:EQ'ya başlıyorum. Herkese tavsiye ederim. Bu işin akademik mecralarında bile bulamayacağınız bilgiler var. "

- Orkun Bedir, Ses Mühendisi ve Müzik Öğretmeni, İnönü Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü

Hemen Başlayın!